Παγκύπριο Πρωτάθλημα K14 της Κ.Ο.Π.: Η ΑΕΖ Champions η μεγάλη νικήτρια του Λεμεσιανού ντέρμπυ με την ΑΕΛ!

Η ΑΕΖ Champions ήταν η νικήτρια ομάδα του Λεμεσιανού ντέρμπυ με την ΑΕΛ που έγινε για το Παγκύπριο Πρωτάθλημα K14 της Κ.Ο.Π. Η ομάδα του Κύπρου Σπύρου μπήκε από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και έχασε μάλιστα σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ χωρίς μάλιστα να απηληθεί ιδιαιτέρως από τη συμπολίτισσα ΑΕΛ. Το ημίχρονο έκλεισε στο 0-0 με το «κυρίως μενού» του αγώνα να σερβίρεται στο δεύτερο ημίχρονο όπου η ΑΕΖ Champions ευτύχησε να σκοράρει πρώτη με το καλημέρα με τον Δανό και να διπλασιάσει τα τέρματα της με τον Δημητρίου στο 57΄. Η ΑΕΛ αντέδρασε και μείωσε στο 62΄ το σκορ με τον Χριστοδούλου, ένα γκολ όμως που δε στάθηκε ικανό να ανατρέψει τα δεδομένα του αγώνα καθώς το 2-1 διατηρήθηκε μέχρι το τέλος με την ΑΕΖ Champions να παίρνει μια πολύτιμη νίκη και τρείς χρυσούς βαθμούς χρήσιμους για τη συνέχεια του Πρωταθλήματος.