Categorized | GRASSROOTS

Κλήρωση Πρωταθλημάτων GRASSROOTS 2012-2013

Κλήρωση Πρωταθλημάτων GRASSROOTS 2012-2013

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των Πρωταθλημάτων GRASSROOTS Γάλα Χαραλαμπίδη – Κρίστη περιόδου 2012-2013. Φέτος διοργανώνονται 29 πρωταθλήματα με τη συμμετοχή 200 ομάδων και 4000 παιδιών. Τα Πρωταθλήματα αφορούν τις ηλικίες 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 και 2005-2006 . Τα Πρωταθλήματα φέτος είναι αναβαθμισμένα και μεγαλύτερα σε διάρκεια αφού, θα αρχίσουν την 1 Δεκεμβρίου 2012 και θα ολοκληρωθούν την 1 Ιουνίου 2013. Από την κάθε ηλικία σε κάθε Επαρχία, θα προκριθούν στην επόμενη φάση οι δύο πρώτες ομάδες. Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής σε όλα τα Πρωταθλήματα είναι το εξής:

 

Επαρχία Λευκωσίας/Κερύνειας

Ηλικία 2000

1η αγωνιστική , 23 Δεκεμβρίου 2012

Nicosia FC – Ελληνισμός Ακακίου

ΠΑΕΕΚ – Ελιά Λυθροδόντα

Ανόρθωση – ΜΕΑΠ

ΘΟΪ Λακατάμιας – Ένωση Κοκκινοτριμιθιάς

Ηλικία 2001

1η αγωνιστική, 8 Δεκεμβρίου

Α’ όμιλος

Δόξα – ΘΟΪ Λακατάμιας (Α)

Α. Ναούμ – ΑΠΟΕΛ (Α)

Άδωνης Ιδαλίου – Ομόνοια

Β’ όμιλος

Junior Διγενής – Nicosia F.C.

ΑΠΟΕΛ (Β) – ΘΟΪ Λακατάμιας (Β)

Ρεπό: ΠΑΕΕΚ Κερύνειας

Ηλικία 2002

1η αγωνιστική, 2 Δεκεμβρίου

ΑΠΟΕΛ (Α) – Ανόρθωση

Ολυμπιακός – Junior Διγενής

Ομόνοια – ΘΟΪ Λακατάμιας

ΑΠΟΕΛ (Β) – ΜΕΑΠ

Ηλικία 2003

1 αγωνιστική, 1η Δεκεμβρίου

ΑΠΟΕΛ (Β) – ΑΠΟΕΛ (Α)

Δόξα – Ανορθωση

ΘΟΪ Λακατάμιας – Ομόνοια

Ελληνισμός Ακακίου (Α) – Ελληνισμός Ακακίου (Β)

Ηλικία 2004

1η αγωνιστική, 1η Δεκεμβρίου

ΑΠΟΕΛ (Α) – Ελιά Λυθροδόντα

Ανόρθωση – Junior Διγενής

ΑΠΟΕΛ (Β) – Α. Ναούμ

Ένωση Κοκκινοτριμιθιάς – ΜΕΑΠ

Ηλικία 2005/2006

1η αγωνιστική, 22 Δεκεμβρίου

Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ (Α)

Α. Ναούμ – ΑΠΟΕΛ (Β)

Επαρχία Λεμεσού/Πάφου

Ηλικία 2000

1η αγωνιστική, 2 Δεκεμβρίου

Νέα Σαλαμίνα – Απόλλωνας (Α)

Απόλλωνας (Β) – Champions Ύψωνα

ΑΠΟΕΛ (Κλιμάκιο Πάφου) – ΑΠΟΕΛ (Κλιμάκιο Λεμεσού)

Ε.Ν. Ύψωνα – Ανόρθωση

Ηλικία 2001

1η αγωνιστική, 2 Δεκεμβρίου

Ατρόμητος Γεροσκήπου – Ανόρθωση

Άρης – Απόλλωνας

Champions Ύψωνα – ΑΕΛ

Ρεπό: Ε.Ν. Ύψωνα

Ηλικία 2002

1η αγωνιστική, 23 Δεκεμβρίου

Ομόνοια – Ανόρθωση

ΑΠΟΕΛ – Απόλλωνας

Champions Ύψωνα – Ε.Ν. Παρεκκλησιάς

Ρεπό: Champions Αμαθούς

Ηλικία 2003

1 αγωνιστική, 9 Δεκεμβρίου

Απόλλωνας – Champions Υψωνα

Ανόρθωση – Ε.Ν. Παρεκκλησιάς

ΑΕΛ – Ομόνοια

Ηλικία 2004

1η αγωνιστική, 2 Δεκεμβρίου

ΑΕΛ (Β) – ΑΠΟΕΛ (Κλιμάκιο Λεμεσού)

Champions Ύψωνα – ΑΠΟΕΛ (Κλιμάκιο Πάφου)

Απόλλωνας – Ομόνοια

Ρεπό: ΑΕΛ (Α)

Ηλικία 2005/2006

1η αγωνιστική, 9 Δεκεμβρίου

Champions Ύψωνα – Ε.Ν. Παρεκκλησιάς

Απόλλωνας (Β) – Ε.Ν. Ύψωνα

Απόλλωνας (Α) – ΑΕΛ

Επαρχία Λάρνακας

Ηλικία 2000

1η αγωνιστική, 1η Δεκεμβρίου

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Μούσιτς – Νέα Σαλαμίνα

Κυριάκος Παραδεισιώτης 1619 – Ομόνοια Λευκωσίας

Ερμής – Ι.Α.F Chelsea

Ρεπό: ΑΣΙΛ Λύσης

Ηλικία 2001

A’ Όμιλος

1η αγωνιστική, 1η Δεκεμβρίου

Ανόρθωση – Elite Soccer Akademy

AEK – Ι.Α.F Chelsea

Σχ. Ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Πειραιώς Κιμ. Λάρνακας – ΑΣΙΛ Λύσης

Ρεπο: Ακαδημία Ποδοσφαίρου 1619

Β’ Όμιλος

1η αγωνιστική, 1η Δεκεμβρίου

ΑΕΚ (Β) – Διγενής Ορόκλινης

Ακαδημίου Ποδοσφαίρου Μούσιτς – Ολυμπιάδα Λυμπιών

Απόλλωνας Λυμπιών – Ομόνοια Αραδίππου

Ρεπό: Piacere

Ηλικία 2002

1η αγωνιστική 22 Δεκεμβρίου

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Μούσιτς – Ομόνοια Λευκωσίας

I.A.F Chelsea – Athletico FA

Οθέλλος Αθηένου – ΑΣΙΛ Λύσης

Ανόρθωση – Σχ. Ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Πειραιως Κιμ. Λάρνακας

Ρεπό: Σπάρτακος Κιτίου

Ηλικία 2003

Α’ Όμιλος

1η αγωνιστική, 8 Δεκεμβρίου

Παλαιό Γ.Σ.Ζ – Σχ. Ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Πειραιως Κιμ. Λάρνακας

ΑΣΙΛ Λύσης – Athletico FA (A)

Διγενής Ορόκλινης – Ανόρθωση

Β’ Όμιλος

1η αγωνιστική, 8 Δεκεμβρίου

Σχ. Ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Πειραιως Κιμ. Λάρνακας –Ομόνοια Αραδίππου

ΑΕΚ (Β) – Athletico FA (B)

Ρεπό: Ακαδημία Ποδοσφαίρου Μούσιτς

Ηλικία 2004

Α’ Όμιλος

1η αγωνιστική, 8 Δεκεμβρίου

Athletico FA (A) – Ολυμπιάδα Λυμπιών

Ανόρθωση – Elite Soccer Academy

ΑΕΚ – Σχ. Ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Πειραιως Κιμ. Λάρνακας

Β’ Όμιλος

1η αγωνιστική, 8 Δεκεμβρίου

Ι.Α.F Chelsea – Athletico FA(B)

Διγενής Ορόκλινης – Ομόνοια Λευκωσίας

Ακαδημία Ποδοσφαίρου 1619 – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Μούσιτς

Ηλικία 2005/2006

Α’ Όμιλος

1η αγωνιστική, 1 Δεκεμβρίου

Athletico FA (A) 2005 – ΑΣΙΛ Λύσης 2005

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Μούσιτς – Σχ. Ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Π. Κιμ. Λάρνακας 2006

Ομόνοια Αραδίππου – Διγενής Ορόκλινης 2006

Β’ Όμιλος

1η αγωνιστική, 1η Δεκεμβρίου

Σχ. Ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Πειραιως Κιμ. Λάρνακας – Ανόρθωση (2005)

Διγενής Ορόκλινης 2005 – I.A.F. Chelsea

Athletico FA (B) 2005 – ΑΣΙΛ Λύσης 2006

Κενό: Athletico FA 2006

Επαρχία Αμμοχώστου

Ηλικία 2000

1η αγωνιστική, 8 Δεκεμβρίου

Αχυρώνας Λιοπετρίου – Kids Soccer School Panathinaikos

E.N. Παραλιμνίου – Paralimni Kids Soccer

Νέα Σαλαμίνα (Α) – Νέα Σαλαμίνα (Β)

Ηλικία 2001

1η αγωνιστική, 8 Δεκεμβρίου

Ανόρθωση – Εθνικός Άχνας

Ε.Ν. Παραλιμνίου – Paralimni Kids Soccer (B)

Ολυμπιακός Πειραιώς – Paralimni Kids Soccer (A)

Ηλικία 2002

1η αγωνιστική, 9 Δεκεμβρίου

Paralimni Kids Soccer – Φρεναρος FC 2000

Kids Soccer School Panathinaikos – Αναγέννηση Δερύνειας

Ολυμπιακός Πειραιώς – Ανόρθωση

Ηλικία 2003

1η αγωνιστική, 8 Δεκεμβρίου

Kids Soccer School Panathinaikos – Αχυρώνας Λιοπετρίου

Ολυμπιακός Πειραιώς – Paralimni Kids Soccer

Εθνικός Άχνας – Αναγέννηση Δερύνειας

Ηλικία 2004

1η αγωνιστική, 8 Δεκεμβρίου

Αχυρώνας Λιοπετρίου – Ανόρθωση

Ολυμπιακός Πειραιώς – Νέα Σαλαμίνα

Paralimni Kids Soccer – Φρεναρος FC 2000

Ηλικία 2005-2006

1η αγωνιστική, 22 Δεκεμβρίου

Νέα Σαλαμίνα – Φρεναρος FC 2000

Ολυμπιακός Πειραιώς – Paralimni Kids Soccer

 

 

Advert

LIKE US ON FACEBOOK

ΧΑΡΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΚΥΠΡΟΥ

WOMENS FOOTBALL CYPRUS

 BARCELONA-F.A.-WOMEN  THOI
 PAFIA-FC  AC_Omonia
 chrysomilia  APOLLON-LADIES
 ΛΕΥΚΟΘΕΑ-ΛΑΤΣΙΩΝ  CHAMPIONS
 Agia-Napa-Ladies-F.C  apollonlympion
 aeammochostou  WOMENS-FOOTBALL-NEWS

WOMENS FOOTBALL IN FACEBOOK

CYPRUS FOOTBALL FACILITIES

RG GLOVES

OFFICIAL SUPORTERS

CYPRUS ACADEMIES YOU TUBE CHANNEL

ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ

INTERNET RADIO PORTAL

 eradioGR  SOUNDCLOUD
 eradiocy  BLUERACOONFM