Ποδοσφαιρική Φιέστα ΠΑ.Σ.Π. Ηλικίες 2005: Πρωταθλήτρια η ΟΜΟΝΟΙΑ Φώτος/βίντεο

Την κατάκτηση του πρωταθλήματος πανηγυρίζει το κλιμάκιο Λεμεσού της ΟΜΟΝΟΙΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ μετά από την ολοκλήρωση και της τελευταίας αγωνιστικής του CYPRUS ACADEMIES CHAMPIONSHIP που έγινε την Κυριακή 30 Μαρτίου στην εορταστική ποδοσφαιρική φιέστα του ΠΑ.Σ.Π. στα γήπεδα FOOTBALL PARK στη Λεμεσό. Το συγκρότημα του Οδυσσέα Οδυσσέως με τεχνικό Διευθυντή τον κ. Νέναντ Στάροβλαχ τερμάτισε πρώτη και αήττητη στην τελική βαθμολογία με 50 βαθμούς έχοντας στο ενεργητικό της 16 νίκες και 2 ισοπαλίες σε 18 αγώνες πρωταθλήματος! Τη δεύτερη θέση κατέλαβε ο μαχητικός ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ με 44 βαθμούς ενώ την Τρίτη θέση κατέλαβε η ακαδημία ΜΑΡΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ με 30. Μόλις 4 βαθμούς πιο πίσω με 26 τερμάτισε η ομάδα του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ η οποία παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο και μετά από ένα πολύ όμορφο και αμφίρροπο παιχνίδι επικράτησε του άλλου διεκδικητή της 4ης θέσης του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΓΣΟ ο οποίος τελικά τερμάτισε έκτος με 20 βαθμούς αφού στην πέμπτη θέση έμεινε το ΜΟΥΝΤΙΑΛΙΤΟ με 24 βαθμούς το οποίο επικράτησε της Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ στο τελευταίο παιχνίδι.

ΒΙΝΤΕΟ: Η ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ

Η ιστοσελίδα μας σας παρουσιάζει τις φωτογραφίες όλων των ομάδων που συμμετείχαν στο πρωτάθλημα της ηλικιακής κατηγορίας 2005 κατά τη συμμετοχή τους στην ποδοσφαιρική φιέστα του ΠΑ.Σ.Π. όπου έγινε και η τελευταία αγωνιστική. Όλοι οι αγώνες ήταν συναρπαστικοί με τους αυριανούς αστέρες του ποδοσφαίρου να δίνουν τα ρέστα τους και να χειροκροτούνται θερμά για την προσπάθεια τους από τους εκατοντάδες θεατές που παρακολούθησαν τους αγώνες στο αθλητικό κέντρο του FOOTBALL PARK στη Λεμεσό.